כותבים עלינו

אולפן שישי עם איילה חסון

גיבור השבוע – הגל שלי ב"מחר שבת" עם צביקה הדר

Ynet – משתקמים בים: הפצועים מלבנון למדו לגלוש ב"גל שלי"

משהו קטן וטוב – הגל שלי בערוץ 10

עולים מחדש על הגל – ישראל היום

גלובס 

הגל שלי בבוקר ספורט

One – הסערה ששוטפת את חופי את חופי ישראל – הגל שלי

Ynet – חג לגולשים

דרך הים סוללים דרך לחיים: "הגל שלי"

גם באוויר הגל שלי במטוסי אל-על

ג'רוסלם פוסט – הגל שלי

מדור לדור

הים כהזדמנות לחיים חדשים!

עולים על הגל – טירת כרמל

Moked (לדוברי איטלקית) – הגל שלי

המהדורה הצעירה – דקה 14:00

Funder – הגל הנכון

ראיון בתכנית הבוקר "סדר יום חדש"

אבי – בוגר "הגל שלי" משתף בחוויות

רוכבות על הגל: פעילות מוצלחת והעצמת נערות- עיריית בת ים

מה גלישת גלים יכולה ללמד על החיים? "הגל שלי" – IVN –

העצמת נוער באמצעות גלישת גלים הגל שלי– אשוקה ישראל

בת ים מובילה חינוך עם מיזם הגל שלי

From parting the sea to riding it: HaGal Sheli

עיתון שקמה- הגל שלי שוב בכותרות

עלינו על הגל, גם ברדיו – 102 FM –

ראיון רדיו ב"קול ישראל"

הסוכנות היהודית- מיזם יוצא דופן

קו לחינוך- חדשנות, הלכה למעשה

"קשר עין" – מה חדש בעולם העשייה החברתית? הגל שלי

ממליצים עלינו

סני כרמלי – מנהל תיכון אורט גאולה ת"א

"ברצוני להודות לעומר וירון על הובלת פרויקט "הגל שלי" בבית ספרנו. כמקימי העמותה ומנהליה, לקחתם קבוצה מתלמידי בית הספר למסע חינוכי וערכי יוצא דופן! את כל זאת עשיתם באהבה גדולה ואחריות אין קץ. עמותת "הגל שלי" מיטיבה לקחת את ספורט גלישת הגלים, שהוא אפקטיבי ומושך לבני נוער, ולהפוך אותו לזירת למידה עבור התלמידים, לזמן להם התמודדות עם אתגרים, לעודד אותם להתמדה ונחישות, ולא פחות חשוב מכך- לסייע בידם להצליח להיות חלק מקבוצה מצמיחה. תודה על תכנית משמעותית שהשפיעה מעל ומעבר לכל ספק על ביטחונם ודימויים העצמי של התלמידים".

ענת גורנשטיין – מורה בתיכון ברנקו וייס בת ים

"כמי שריכזה את התכנית וליוותה אותה מטעם בית הספר, אני יכולה להעיד בפה מלא כי התכנית השיגה כל אחת ממטרותיה הנעלות, ומעבר להן. לא כל שכן, הדבר נעשה בצורה נעימה, כובשת ואוהבת. מדריכי התכנית הם אנשי חינוך ברמ"ח איבריהם, אשר נכנסו לחייהם וללבבותיהם של התלמידים והתלמידות, והפכו להיות דמויות משמעותיות ומשפיעות בחייהם האישיים. כל תלמיד ותלמידה שזוכים לפגוש ולעבוד עם האישיויות הללו יצאו מורווחים. שיתוף הפעולה עם בית הספר, העדכון השותף, הרצון ללמוד ולהתאים את התכנית החינוכית למציאות המשתנה בשטח, הביאו להשתפרות והתקדמות מתמדת".

מעיין יצחקי ונלי מיכאלי – רכזות טיפוליות במגדלור נגבה בת ים

"את תוכנת "הגל שלי" זכינו להכיר לעומק במסגרת שיתוף פעולה מתמשך של כ-3 שנים. בעיצומו של חודש ינואר, ראינו כי ההתמודדות עם איתני הטבע בחורף טומנת בחובה העצמה אישית והכרה ביכולות הייחודיות הקיימות בכל נערה ונער. אנו, צוות המגדלור, בשיתוף עמותת עלם, רואים בתוכנית "הגל שלי" כלי שרת לעבודה חינוכית עם בני נוער ואפיק נוסף שיש בידו לתרום במזעור מצבי סיכון שונים. ממליצות בחום."

נעמה גולדברג – מנהלת המסלול ליזמות חינוכית-חברתית במכללת סמינר הקיבוצים

"אני מכירה היטב את הפרויקט ואין ספק שמדובר במיזם חשוב מאין כמותו בעל תוצאות מוכחות בשטח. אין ספק כי מיזם זה הינו חדשני, מקצועי ויוצא דופן. מצרפת את המלצתי החמה, וברכת הדרך."

ארגון אתנה – פרויקט הגג לקידום ספורט בקרב נערות במשרד הספורט

"ברצוננו להודות לצוות המדהים של "הגל שלי" על התהליך המעצים שהבנות עברו. צוות המדריכים התאפיין במקצועיות רבה, רגישות, סובלנות, סדר מופתי ואחריות מרבית על התהליך עצמו. לאורך התכנית היה ברור כי הנערות עוברות תהליך חינוכי משמעותי באמצעות הגלישה –  הן למדו להאמין בעצמן, ליהנות מחוויות הצלחה, לקבל ולתת משובים חיוביים, ולהוסיף לארגז הכלים שלהן כלים חשובים ומשמעותיים להמשך דרכן. אין לי ספק שהצלחתם להנחיל לבנות את האהבה לים ולספורט, ובכך הצלחתם למעשה לעמוד במטרה העיקרית של הפרויקט".

גילה מארקס  – מנהלת מפתן אלון

"לאחר כל מפגש קיבלתי סיכום מפורט של המפגש, תמונות, הערות והארות. נוצר קשר אישי מרגש בין הצוות הנפלא של "הגל שלי" לבין התלמידים. התלמידים הגיעו למפגשים והתמידו גם בעיצומו של החורף, דבר שאינו מובן מאליו כלל וכלל. אין לי ספק שהתכנית השפיעה בצורה מובהקת על התפקוד השוטף של התלמידים. חל שיפור בביקור הסדיר שלהם בבית הספר וברצון שלהם להציב לעצמם יעדים אישיים, תוך שהם משילים התנגדויות שהיו מנת חלקם קודם לכן. אין ספק שההשתתפות בתכנית הקרינה על תחושת המסוגלות שלהם".

קבוצת גוש עציון

"תשומת הלב, הרגישות הרבה, והיצירתיות של המדריכים, הביאו לכך שהנערים, ללא יוצא מהכלל, עברו תהליך מעצים ומשמעותי מאוד. אין לנו ספק שתהליך זה יסייע להם בהמשך הדרך לעלות על הגל ולרוץ עליו! אנו מבקשים להודות לכם מקרב לב ולאחל בהצלחה רבה למיזם חשוב ומשמעותי זה!".

הצוות החינוכי המלווה של קבוצת "להיות נערה" –  מגדלור נגבה ועלם

"קבוצת הנערות החלה את פעילותה בשיאו של ינואר, מתוך ידיעה כי ההתמודדות בחורף, קל וחומר עבור נערות, טומנת בחובה העצמה אישית והכרה ביכולות הייחודיות הקיימות בכל נערה. במהלך ימי הפעילות חוו הנערות התנסות מרתקת אשר תוצריה הסופיים הוצגו ברחבי העיר וזכו לשבחים רבים. בניית פורמט זה דרש תיווך רגיש אל עולם התוכן של הנערות, הבנת מצבי הסיכון השונים בהן הן נמצאות, והכרת תכני השיח אשר מעסיקים אותן במהלך שגרת חייהן. תכנית הגל שלי הצליחה לתווך בין ספורט הגלישה, הנתפס כגברי בעיקרו, לעולמן של הנערות על שלל רבדיו. נוסף על הקניית כישורי הגלישה, הקפידו עומר וירון- מנהלי התוכנית, על הטמעת תהליך אישי-אינדיבידואלי לכל אחת מהנערות, מעקב אחר נקודות החוזק והחולשה שלהן, תיעוד ושיקוף לאורך כל הדרך. אין ספק כי תהליך זה הינו היסוד להצלחתה של תכנית זו. אנו, צוות המגדלור, בשיתוף עמותת עלם, רואים בתכנית זו כלי שרת במרחב ההתנהלות הבלתי פורמאלי מול בני הנוער, ואפיק משמעותי נוסף לשיתוף בקשיים ובחוויות. אין מילים".

קידום נוער יהוד מונוסון

חשוב לציין כי בני נוער רבים שהשתתפו במיומנויות שונות שאנו מציעים להם מטעם הקידום, מגיעים מרקע של כישלונות חוזרים ונשנים במערכת החינוך, בחיים האישיים ובחיי המשפחה. נערים אלו חווים לעיתים קרובות תחושה של חוסר מסוגלות, תסכול ועייפות מהמערכות, ובעיקר מעצמם. המיומנויות פועלות על היכולת הרגשית והאמונה של הנערים בעצמם. נוכחנו לראות כי נערים שלא הצליחו להתמיד בבית הספר או במיומנויות אחרות- הפגינו בתכנית "הגל שלי" יכולת התמדה, יצירת קשרים אישיים, אחריות אישית וסובלנות לאחר. הנערים הגיעו בקביעות ואהבו לקחת חלק בתכנית. אנו מאמינים כי מיומנות מסוג זה, הפועלת על האמונה העצמית והרגש, היא חלק מארגז הכלים שהנערים זקוקים לו כדי לחוות הצלחה ולחזק את תחושת המסוגלות שלהם.

בנוסף, חשוב לומר שהנערים באים ממצב סוציו-אקונומי נמוך שלא מאפשר להם להתנסות בענף ספורט כגון גלישת גלים. "הגל שלי" העניק להם את האפשרות הזו, לרבות השאלת חליפות גלישה וגלשנים מתי שרק ירצו, ובתנאי שיסיימו את התכנית בהצלחה.

יורם לוין – מנהל מרכז היל"ה רמת גן

במהלך תשע"ה, במסגרת הלימודים במרכז היל"ה רמת-גן ("מיומנויות מקצועיות"),  שיתפנו פעולה עם עמותת "הגל שלי", ושלחנו 12 נערות ונערים לקורס גלישת גלים. הקורס התפרש על פני 17 מפגשים, בחודשי החורף,  בחוף ריביירה בת-ים. הצוות החינוכי של "הגל שלי" בלט באופן מיוחד הראוי לציון במקצועיותם, ברעננותם, ובגישה חינוכית מכילה, אוהבת ומעצימה. איכותם האנושית של המדריכים שימשה השראה נהדרת להמשך התפתחותם של הנערים בתוכנית וגם לנו כיחידה לקידום נוער. האימונים התבצעו בחוף ריביירה המקסים (שגם הוא מעורר השראה בפני עצמו), ושילבו בתכנית האימון, לצד הכושר הגופני וגלישת הגלים גם גיבוש קבוצתי, ערכיות ועיבוד חוויות אישיות וקבוצתיות. ללא ספק, ובעיקר בזכות האיכות האנושית של הצוות, מדובר בתוכנית מצוינת הנותנת מענה מיטבי לנוער בסיכון ומספקת מצע פורה  להתפתחות. אנו ממליצים בחום על התוכנית ומעוניינים לקחת בה חלק גם בשנים הבאות.

אסף עזריאל – רכז מעון צופיה

הגעתי יחד עם רכזת הטיפול ורכזת אחת הקבוצות במעון לטקס הסיום של הפרויקט. לפני הטקס הספקנו לראות את ההישגים המרשימים של הנערות בתחום הגלישה. שמחתי מאוד לפגוש את אנשי הצוות של "הגל שלי", התקבל רושם שמדובר בצוות מקצועי, מחויב ומלא תשוקה לעשייה טיפולית חינוכית בסביבה ימית. התרשמתי מאוד מהמתקן, מסביבת העבודה הנעימה ומהציוד, אך מעל לכל מתחושת ההצלחה והסיפוק של הנערות אשר הצליחו, על אף כל הקשיים, "לעלות על הגל", ולהגיע לקו הסיום.

אני ממליץ להרחיב את השתתפות מסגרות "חסות הנוער" בכלל, ומעון צופיה בפרט עם "הגל שלי".