הסיפור שלנו


לפני 5 שנים הקמנו את "הגל שלי", מתוך האמונה שכל אחד יכול לעלות על הגל ולהצליח בחיים. עומר וירון התחברו בלימודים אקדמים לחינוך- והפכו לחברים הכי טובים. בין הגלים והלימודים, עלה להם הרעיון לשלב בין שתי האהבות שלהם- עבודה עם נוער בסיכון וגלישת גלים.

מחלום למציאות: מ-10 נערים שהדריכו בהתנדבות למשך שנה- להתאהבות, התמסרות, עזיבה של העבודות שלהם, לקיחת הלוואות וקניית גלשנים חליפות וביטוח- ועד להיום, כאשר העמותה פועלת עם 45 קבוצות, 35 מדריכים ולא פחות מ- 450 בני נוער בסיכון בארבעה מרכזים פעילים- בבת ים, תל אביב, מבואות ים וכפר גלים בשנה.

 

ינאי2

תכנית התפתחות אישית לנוער בסיכון,  דרך גלישת גלים.

גלישת גלים היא ספורט אתגרי מרתק המשלב התמודדות, למידה והתנסות. הרעיון המרכזי העומד מאחורי התכנית הוא להשתמש בגלישת הגלים ככלי להתפתחות אישית. ההתנסות בים מאפשרת חוויה מעצימה המשליכה על כל תחומי החיים–

ההתמודדות עם הגלים והזרמים, עם מזג האוויר, עם הנפילות מהגלשן, עם אי הודאות– לכל אלה השפעה מרחיקת לכת על המשתתפים. הם לומדים לא לוותר, להתמיד, ובעבודה קשה ובנחישות– להצליח. כך לומדים החניכים לא רק על הים ועל גלישה, אלא גם על עצמם ועל העוצמות הטמונות בהם. בעזרת תהליך מובנה אנו מוודאים כי ההצלחה לא נשארת בים, אלא מהווה קרש קפיצה להצלחות נוספות בחיים. התכנית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם צוות המסגרת החינוכית.

בסדרת מפגשים קבועים- אחת לשבוע, זוכים התלמידים ליחס פרטני ולתכנית העצמה אישית במסגרת קבוצה מגובשת. לכל מפגש יש נושא מרכזי שסביבו מתקיימת למידה והתנסות, ובסוף המפגש מתבצע עיבוד אשר משליך את המסקנות על החיים האמיתיים. זוהי חוויה משנת חיים.

בתום התכנית ולאחר מסע מסכם, הבוגרים מקבלים תעודת בוגר- המקנה להם את הזכות להגיע לגלוש לתמיד ובחינם. כך הפך המרכז לבית של ממש עבור רבים שמוצאם את מקומם בסביבה בטוחה ואיכותית.

מצטייני התכנית מוכשרים במכון וינגייט ומשמשים כאחים בוגרים.